Välisministeerium ja Eesti saatkond Budapestis kutsuvad ettevõtteid Lääne-Balkani ärikeskkonnaga tutvuma

Välisministeerium ja Eesti saatkond Budapestis kutsuvad ettevõtteid Lääne-Balkani ärikeskkonnaga tutvuma

Välisministeerium ja Eesti saatkond Budapestis kutsuvad ettevõtteid erinevatest sektoritest osalema veebiseminaril „Mida peaks teadma äritegemisest Lääne-Balkanil?“. Tegemist on järjekordse piirkonnapõhise seminariga, et toetada Eesti ettevõtete tegutsemist välisturgudel ja tutvustada võimalusi, mida ka praegustes oludes äritegemiseks kasutada.

Lääne-Balkani seminaril teeb regioonist sissejuhatava tutvustuse Eesti suursaadik Budapestis Kristi Karelsohn. Ärikeskkonda ning konkreetsemalt õigus-, maksu- ja investeerimiskeskkonda tutvustavad Darko Rumenić ja Dušan Tomić Ernst&Young Belgradi büroost. Nortali ärisuuna juht Peeter Smitt räägib lähemalt Nortali kogemustest Lääne-Balkanil.

Eesti suursaadik Budapestis Kristi Karelsohn ütles, et Lääne-Balkani riikide valitsused üritavad luua ettevõtlusele sõbralikku ärikeskkonda, mida on tunnustanud seal tegutsevad Euroopa ettevõtted. „Suurimat potentsiaali näen Eesti IT-ettevõtetele, keda peaks neile turgudele meelitama kõrgharitud tööjõud, konkurentsivõimelised kulud ning valitsuste pakutavad lisasoodustused IT-sektorile. Neis riikides tuntakse suurt huvi Eesti digilahenduste vastu ning me oleme mitmes mõttes neile heaks eeskujuks. Serbias on huvi tuntud ka Eesti puidutoodete vastu. Kõik need riigid loodavad mõne aja pärast saada Euroopa Liidu liikmeks, mis avardaks veelgi Eesti ettevõtete võimalusi,“ rääkis Karelsohn.

Seminarile on oodatud registreerima ettevõtted kõikidest sektoritest, kes tunnevad huvi selle piirkonna vastu ning soovivad luua sidemeid Eesti saatkonnaga Budapestis Lääne-Balkanil tegutsemiseks. Ka ootab välisministeerium jooksvalt muude huvipakkuvate turgude kohta ettevõtetelt kommentaare ning äridiplomaadid uuendavad pidevalt ka ekspordivõimaluste infopanka.

Veebiseminar toimub 27. mail kell kell 15.00-16.30 Webex platvormi vahendusel, Ernst & Young esindajate ettekanded on inglise keeles. Osalemiseks tuleb registreerida 25. maiks aadressil embassy.budapest@mfa.ee ning registreerunutele saadetakse eraldi tehnilised detailid liitumiseks.

Veebiseminari täpsem ajakava:

15.00 Sissejuhatus Lääne-Balkani regiooni (Kristi Karelsohn, suursaadik)
15.15 Doing business in the Western Balkans (Dusan Tomic, Partner, Advisory and Transactions; Darko Rumenic, Taxation and Investments, Ernst&Young Belgrade, inglise keeles)
15.50 Nortali kogemus Lääne-Balkanil (Peeter Smitt, Nortali ärisuuna juht)
16.00 Küsimused ja vastused, mõttevahetus