INFO REISIPIIRANGUTE KOHTA

UNGARI

Riiki sisenemise tingimused: Ungarisse saavad siseneda Ungari kodanikud, nende pereliikmed ja välismaalased, kellel on alaline elamisluba või aadressikaart, mis annab neile õiguse riigis viibida kauem kui 90 päeva. Lisaks saavad riiki siseneda immuunsusesertifikaati omavad isikud riikidest, kellega Ungari on sõlminud kahepoolse kokkuleppe (Eesti sinna hulka ei kuulu).

  • Eesti kodanikel on võimalus taotleda Ungari politseilt riiki sisenemiseks erandit (ungari- ja ingliskeelne elektrooniline vorm Ungari politsei kodulehel). Erandi alla lähevad näiteks olulistel rahvusvahelistel spordi-, kultuuri- ja usuüritustel osalejad, ametlikel visiitidel viibijad, ärireiside või tööga seotud reisijad, Ungari ülikoolides õppivad välistudengid, kaubavedajad.
  • Kõik Ungarisse saabujad peavad viibima 10 päeva kodukarantiinis. Karantiini saab lühendada pärast kahte negatiivset koroonaviirus SARS-CoV-2 testi. Testid tuleb teha vähemalt 48-tunnise vahega. Esimese testi võib teha Eestis või mõnes muus Schengeni riigis.

Transiit läbi Ungari: EL kodanike jaoks on transiit ja kaubavedu lubatud, kuid riiki peab läbima ametlikult määratud transiitkoridori kaudu.

Riigisisesed piirangud: Maski kandmine on kohustuslik poodides, ühistranspordis ja kaubanduskeskustes. Ungari immuunsusesertifikaati omavatele külastajatele on avatud restoranide siseruumid, teatrid, kinod, loomaaiad, spaad ja hotellid.

MONTENEGRO

Eesti kodanikud saavad Montenegrosse siseneda, kui on ette näidata negatiivne koroonaviiruse SARS-CoV-2 test. Lisaks saavad siseneda need, kellel on ette näidata positiivne antikehade test (mitte vanem kui 30 päeva) või tõend kahe doosi vaktsiini saamisest (mis ei oleks vanem kui 7 päeva).

SERBIA

Serbiasse sisenemiseks on vaja esitada negatiivne PCR test, mis ei ole vanem kui 48 tundi. Testi ei pea esitama transiitreisijad, kes viibivad Serbia territooriumil vähem kui 12 tundi.

PÕHJA-MAKEDOONIA

Eesti kodanikud võivad Põhja-Makedooniasse siseneda ja ei pea jääma karantiini. Rohkem infot leiab Skopje lennujaama kodulehelt: http://skp.airports.com.mk/en-EN/

BOSNIA JA HERTSEGOVIINA

Eesti kodanikud saavad Bosnia ja Hertsegoviinasse siseneda, kui neil on tõend negatiivse COVID-19 testi kohta, mis ei ole vanem kui 48 tundi.