Eesti taastab ajutiselt piirikontrolli kogu riigipiiril

Eestis on koroonaviiruse ülemaailmse pandeemia tõttu kuulutatud välja eriolukord.

Koroonaviiruse tõkestamiseks erimeetmeid kehtestavate riikide arv suureneb pidevalt. Oht sattuda reisides karantiini või olukorda, kus transport Eestisse ei ole enam võimalik, võib tekkida ootamatult.

Palume kaaluda kõikide reiside vältimatust.Oht sattuda karantiini või liikumiskeeldude mõjualadele võib reisides tekkida ootamatult.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piiratakse ajutiselt Schengeni sise- ja välispiiri ületamist ning taastatakse piirikontroll alates 17. märtsist. Eestisse pääsevad edaspidi vaid Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, sh nn halli passi omanikud. Samuti need välisriigi kodanikud ning need välismaalased, kelle pereliige elab Eestis. Samuti on erandiks rahvusvaheline kaubavedu ja elutähtsat teenust osutavad inimesed. Riigist väljumise keeldu ei kehtestatud.

Eestisse reisimise peavad edasi lükkama kõik Eestit külastada soovivad turistid, kes on viibinud viiruse leviku riskipiirkonnas või on olnud viiruse levitajatega lähikontaktis. Ka välisriikide kodanikud, kes vältimatult peavad tulema Eestisse, peavad jääma 14 päevaks isolatsiooni.

Juba reisil olles soovitame järgida kohalike ametivõimude juhiseid. Kui Eesti kodanikel tekib reisilt koju pöördumisega probleeme, siis palume helistada konsulaarabi hädaabitelefonil: +372 53 01 9999 (24 h).

Reisi planeerimisel soovitame kindlasti konsulteerida oma reisi- ning kindlustuspakkujaga, et olla teadlik tingimustest haigus- ja karantiinipiirkondade laienemisel.

Rohkem infot leiab siit: https://vm.ee/et/koroonaviirus-2019-ncov